Egészség legyen! – Kaposvár 2030
A Szabadegyetem programja
A Somogy Megyei Kaposi Mór Oktató Kórház 2019 szeptemberében elindítja az Egészség Szabadegyetem ismeretterjesztő programját felnőttek és az ifjúság részére.
Kaposvár Megyei Jogú Város stratégiai partnereivel, elsősorban a Somogy Megyei Kaposi Mór Oktató Kórházzal egyetértésben egyedülálló, hosszú távú, átfogó programot indított, hogy Kaposvár és lakossága Magyarország legegészségesebb területe legyen 2030-ra. A fő cél az egészség megőrzése, megtartása, a betegségek megelőzése érdekében széleskörű összefogás alapján. Az Egészség legyen! – Kaposvár 2030 program több modulból, alprogramból tevődik össze, melynek koordinálására Kaposvár Megyei Jogú Város Polgármestere létrehozta az Egészségtanácsot. A Somogy Megyei Kaposi Mór Oktató Kórház szervezésében a Kaposvári Egészség Szabadegyetem az Egészség legyen! – Kaposvár 2030 program egyik alprogramja.
Kinek szól a program? Mindenkinek, elsősorban a kaposvári felnőtt és fiatal érdeklődőnek, de lehetséges Kaposvár környéki településekről is jelentkezni.
A program szerkezete: 5 éves ciklusokból tevődik össze, tanévenkénti két szemeszter, így összesen 10 szemeszter az 5 év alatt. Szemeszterenként minimum 10 felnőtt és két fiataloknak szóló előadásra kerül sor.
Mikor kerül sor az előadásokra? Az előadások 2019. szeptember 26-ától minden csütörtökön 15 órától kezdődnek. Minden hónap utolsó csütörtökjén összevont ifjúsági Egészség Szabadegyetem előadás megtartására kerül sor, előzőleg meghatározott oktatási intézményekben. Minden alkalommal két előadást tartanak 60 perces időtartamban, 10 perces kérdezési lehetőséggel, és a két előadás között 20 perces szünetekkel.
Hol lesznek az előadások? A felnőtt előadások Somogy Megyei Kaposi Mór Oktató Kórház Dr. Rumi György előadó termében (Északi tömb IV. emelet). Az ifjúsági programok változó középiskolai helyszíneken kerülnek megtartásra.
Hogyan juthat el a helyszínre? A Somogy Megyei Kaposi Mór Oktató (Kórház Kaposvár, Tallián Gyula u. 20-32) megközelítése a 10-es jelzésű helyi járatú autóbusszal, személyautóval, illetve kerékpárral, gyalogosan lehetséges.
Az előadások legalább 75%-át látogató hallgató a félév végén tanúsítványt kap. Az a hallgató, aki a programban mind a tíz félévet elvégzi, díszoklevél átvételére jogosult. Az előadásokon jelenléti ív aláírása szükséges. Minden félév végén az elhangzott előadásokból írásbeli tesztvizsga történik, tájékozódó, minőségfejlesztő céllal.
A programon való részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött!